Говорячи про реформу освіти, ми забуваємо про фактор батьківської участі в розвитку дитини – співзасновник «Пропозиції» Андрій Дяченко

Більшість українців незадоволена якістю знань, яку забезпечує вітчизняна освітня система – про це свідчить опитування Інституту соціальної та політичної психології НАПН спільно з Асоціацією політичних психологів України. На думку 51,6% опитаних, якість освіти є середньою, 24,6% вважає її низькою, і лише кожен десятий високо оцінює українську освіти. На цю тему говорили і під час чергового засідання ПРОпозиціонери Клубу.

У Каховки з її 56-тисячним населенням проблеми в освіті схожі з загальноукраїнськими – брак фінансування, кадровий голод та надмірна зарегульованість, вважає депутат-пропозиціонер, який з 2015 по 2020 рік очолював місто. Близько 70% бюджету будь-якої громади йде на утримання шкіл та дитсадків, а цих грошей не вистачає на їх серйозне оновлення та гідну заробітну плату вчителів та вихователів. Андрій Дяченко переконаний – реформу слід проводити більш швидкими темпами і не забувати при цьому одну важливу річ:

«Сучасний світ досить динамічний. І швидко міняти систему освіти, постійно вдосконалювати кадри і вкладати велику кількість коштів в галузь не вийде. Я буду говорити не з позиції депутата чи мера, я буду говорити як батько трьох дітей. Багато батьків переконані – все має робити школа. Мовляв, саме вона має підготувати, навчити, виховати і випустити дитину у дорослий світ. А це далеко не так. Радянські часи минули. Це ваша дитина і нею треба займатися – тренінги, курси, додаткові заняття, мотивація до самовдосконалення, сімейне виховання і так далі. Ми живемо в глобалізованому світі. І якщо система освіти в Україні недосконала, то для розвитку дитини є безліч інших можливостей, зокрема, навчання за кордоном, яке нині для багатьох цілком доступне», – зауважив Андрій Дяченко.

Водночас він підкреслив, що це жодним чином не знімає з центральної і регіональної влади відповідальність за перебудову освітнього процесу в Україні. І у партії «Пропозиція» є бачення, як це зробити, прописане у програмі політичної сили.

Маєте пропозиції?

Зустрічаємось кожного вівторка та четверга о 19.00 в голосовому чаті нашого Телеграм-каналу: https://t.me/propositioner

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia

Андрій Дяченко, депутат Каховської міської ради, співзасновник партії “Пропозиція”