Миколаїв – друге місто в Україні, де відкрився спеціалізований центр для дітей, які постраждали від насильства

На ремонт приміщення спрямували кошти міського бюджету, а обладнання, меблі, відеоспостереження та ін. придбали за допомоги Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в України. У центрі створено всі умови для проведення процесуальних дій у дружньому для дитини середовищі. Також тут об’єднають зусилля фахівці різних сфер, надаючи всю необхідну підтримку. Йдеться про те, щоби мінімізувати наслідки правопорушень для дитини та захистити її інтереси.
За інформацією Миколаївської прокуратури, цьогоріч в області зафіксовано 189 кримінальних правопорушень, у яких потерпілими від злочинних посягань є діти. При цьому 29 дітей стали жертвами насильницьких злочинів проти статевої свободи, 14 постраждали від насилля в сім’ї.
«На жаль, випадки домашнього насильства та насильства проти дітей є в нашому місті та області. Сподіваюся, новий заклад, що працюватиме за поширеною у світі моделлю Барнахус, полегшить завдання правоохоронним органам із викриттям таких випадків, а найголовніше — допоможе захистити дітей», — зазначив секретар міської ради, член фракції партії «Пропозиція» Дмитро Фалько.
Особливість Миколаєва в тому, що до справи підійшли комплексно. В одній будівлі розташований Барнахус, мобільна група реагування на випадки домашнього насилля, а також притулок для постраждалих унаслідок таких злочинів. Для кожного підрозділу передбачено окремий вхід. Також створено всі умови для людей з інвалідністю — є підйомник, облаштований санвузол. З дітьми працюватиме психолог. Його завдання – максимально коректно та у найменш травматичний спосіб з’ясувати, що трапилось із дитиною. Таким чином, жертва чи свідок насильства розповідатиме про свою травму лише раз (для порівняння, до цього кожній дитині доводилось давати покази по 7-10 разів). Також у центрі працюватиме фахівець із соціальної роботи та координатор із правоохоронними органами. За потреби, залучатимуть лікаря. Адресу Центру не розголошують, щоб всі, хто там перебуває, почувались у безпеці.
Міський голова Миколаєва та співзасновник партії “Пропозиція” Олександр Сєнкевич заявив, що проект є складовою ефективної соціальної політики, яку проводить він та депутати-пропозиціонери в рамках реалізаціх програми партії:
“Ми горді тим, що Миколаїв став другим містом в Україні після Вінниці, де відкрився подібний центр. Наша команда дуже плідно і скоординовано попрацювала над цим проектом. Адже з моменту появи ідеї і до її повної реалізації минуло всього кілька місяців. Заклад створено за моделлю Барнахус (тобто «дім дитини»). Тут створені умови, які є максимально дружніми для дитини. Також паралельно з роботою над цим центром, ми створюємо і притулок для постраждалих від домашнього насильства. Тут мами з дітками зможуть перебувати до трьох місяців”
Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia