Місцеве самоврядування і є тією самою міфічною «глибинною державою» – міський голова Дніпра і співзасновник «Пропозиції» Борис Філатов

На своїй сторінці у Фейсбук пропозиціонер розповів про те, з яким бюджетом житиме Дніпро у 2022 році, оцінив нинішні взаємини з центральною владою та озвучив власне бачення ролі місцевого самоврядування в сучасних умовах.

Бюджет Дніпра на 2022 рік сягне майже 18 млрд грн. З них власні доходи – 14,4 млрд. У порівнянні з поточним роком вони зростуть майже на 3 мільярди. Тобто, більше, ніж на чверть, пояснив міський голова Дніпра і співзасновник «Пропозиції» Борис Філатов:

«Це наслідок домовленостей в рамках Конгресу регіональних влад – коли з іншими мерами було підписано меморандум про збільшення частки відрахувань податку на доходи фізичних осіб до бюджетів місцевого самоврядування. Це політичне рішення – на рівні наших домовленостей з державною владою в рамках Конгресу».

 Найсуттєвіше зросте фінансування гуманітарного та молодіжного напрямів. Сюди буде скеровано понад 6 млрд грн. Тобто, на 800 млн більше, ніж цьогоріч. Для благоустрою та капітального будівництва закладено майже 2,8 млрд. Це на 700 млн більше, ніж було. На транспортну галузь передбачено понад 1,4 мільярда – тут приріст сягає 300 мільйонів. Фінансування житлового господарства зросте до майже 670 мільйонів. Охорона здоров’я отримає майже 500 млн грн. На соціальний захист передбачено 541 млн, що на 100 млн більше, ніж зараз.

Міський голова Дніпра Борис Філатов зауважив, що ухваленню бюджету передували тривалі політичні консультації:

«Ми не можемо ухвалювати наш бюджет відірвано від державного. Є низка питань, насамперед стосовно дохідної частини, котрі місцевому самоврядуванню завжди доводиться відстоювати. Я вдячний Асоціації міст України, її виконавчому директорові Олександру Слобожану. Ми провели колосальну роботу, аби зберегти для всього місцевого самоврядування дохідну частину, розширити її та відстояти інтереси щодо акцизу на паливо і не тільки».

 Серед інших ключових питань міського бюджету Борис Філатов виділив і субвенцію на будівництво метрополітену, яку також вдалося не лише відстояти, а й збільшити до 370 млн грн. Він також подякував Президенту, представникам його Офісу, а також Прем’єр-міністрові і урядовцям за дотримання усіх домовленостей щодо бюджетного процесу. І додав, що через рік після місцевих виборів взаємини центральної влади та місцевого самоврядуванням змінилися на краще.

Також Борис Філатов у притаманній йому формі розповів про те, що вважає місцеве самоврядування основою державності.

«Є такий політологічний термін “deep state”, який вже всім набив оскомину. Та от, місцеве самоврядування і є тією самою міфічною «глибинною державою». Це ті люди, які тримають на своїх плечах країну, попри всі шторми, через які пливе наш державний корабель всі ці страшні роки», – резюмував мер-пропозиціонер.

Нагадаємо, партія «Пропозиція» в своїй програмі наполягає на встановленні прямих бюджетних відносин між громадою і державою. Усі функції управління, зокрема, і фінансового, повинні бути переведені на рівень громад, районні державні адміністрації – ліквідовані, обласні державні адміністрації – перетворені на офіси префектів, що мають лише наглядати за дотриманням Конституції та законів України.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia

Борис Філатов, міський голова Дніпра, співзасновник партії “Пропозиція”