Приватна освіта – модна тенденція, але муніципальні заклади наразі дають фору приватникам – депутатка від «Пропозиції» з Житомира Галина Шиманська

Чи може бути в Україні якісна муніципальна дошкільна освіта, та як освітяни Житомира не лише конкурують з приватною освітою, але і задають стандарти для всієї країни – про це розповіла депутатка Житомирської міської ради, завідувачка Житомирського дошкільного навчального закладу №39 Галина Шиманська.

Пропозиціонерка впевнена, що наявність приватних закладів освіти для муніципальних тільки на користь, адже конкуренція сприяє підвищенню якості навчання. В приватних садочках Галина Шиманська вважає плюсом те, що там менші групи, а мінусом, що вони не мають перевірених часом програм, а спираються більше на своє бачення, а не на методику.

«Конкуренція нас стимулює. Як керівник дошкільного навчального закладу я не боюсь того, що стає більше приватних садочків. Ми маємо досвід, коли батьки віддавали дитину до приватного закладу, а потім повертались до нас. Це нормально. Люди завжди хочуть спробувати щось нове, приватна освіта зараз це модно. Взагалі у батьків різний підхід до того, що вони вважають основним в освіті: гарні стіни чи розвиток дитини», – розповіла депутатка з фракції ПП «Пропозиція» у Житомирській міськраді.

До того ж житомирські освітяни одні з найкращих в Україні. Їх запрошують на виставки презентувати свої напрацювання та методики, які вже пройшли апробацію та показали свою ефективність. В умовах карантину за кілька днів муніципальні дитячі садочки міста запустили дистанційне навчання для логопедичних груп,  а регламент, який був складений для безпеки навчання в умовах адаптивного карантину, був найкращим в Україні і його запозичували колеги з усієї країни.

«Ми, звичайно ж, програємо у рівні зарплати з приватними закладами освіти. Але, знаєте, в освіту досі ідуть ентузіасти, люди, які кожну дитину можуть пропустити через серце. І яку б педагогу не дали зарплату, якщо він не любить дітей, за більші гроші він їх також любити не буде», – додає Галина Шиманська.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia

Галина Шиманська, депутат Житомирської міської ради, фракція ПП “Пропозиція”