У місцевого самоврядування є інструменти запобігати і боротися з домашнім насильством – депутатка Житомирської міськради від «Пропозиції» Неля Ковалюк

У Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок учасники ПРОпозиціонери Клубу влаштували дискусію на цю тему. На Житомирщині стартувала акція «16 днів проти насильства», покликана привернути увагу громадян до цієї проблеми, від якої щодня потерпають мільйони людей у всьому світі. Про це й розповіла громадська діячка та депутатка Неля Ковалюк.

У Житомирі від початку року поліцейські зафіксували 836 випадків домашнього насильства. І ця статистика не може місцеву владу залишати байдужою, розповіла пропозиціонерка і членкиня міжвідомчої комісії з протидії цьому явищу. Тож у перший день акції в обласному центрі правоохоронці спільно з представниками місцевих органів влади облаштували кілька локацій для спілкування з містянами. Їм розповідали, як запобігати випадкам домашнього насильства, закликали не бути байдужими до його проявів і навчали правилам безпеки та способам захисту від домашніх тиранів. Поруч розмістили тематичну експозицію “Річ у тім…”. На ній представили фотографії шістнадцяти побутових предметів, пов’язаних із реальними випадками домашнього насильства. Відсканувавши QR-коди на плакатах, можна почути історії людей, котрі постраждали від домашнього насильства чи стали його свідками.

«Я переконана, що у місцевого самоврядування нині є інструменти запобігати і боротися з домашнім насильством. Тож все залежить від політичної волі влади громади. В Житомирі, приміром, працює мобільна бригада для соціально-психологічної допомоги потерпілим від домашнього насильства, де постраждалі отримують психологічну, юридичну і соціальну допомогу. Дякуючи нашій співпраці з Фондом ООН у галузі народонаселення в Україні незабаром буде відкрито кризову кімнати, площею 114 квадратних метрів. Вона має стати тимчасовим прихистком для постраждалих від насильства у родині.  Потерпілі зможуть перебувати тут 10-20 діб. З ними також вже зараз працює центр соціальних служб сім’ї та молоді міської ради», – розповіла Неля Ковалюк.

За її словами, багато соціальних проектів реалізуються за безпосередньої підтримки міського голови і співзасновника партії “Пропозиція” Сергія Сухомлина.

Маєте пропозиції?

Зустрічаємось кожного вівторка та четверга о 19.00 в голосовому чаті нашого Телеграм-каналу: https://t.me/propositioner

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia

Депутатка Житомирської міськради від «Пропозиції» Неля Ковалюк