Важко зрозуміти, чи готові міста до війни, оскільки невідомо, який характер матимуть військові дії, – депутат Житомирської облради Валерій Онопрієнко

Валерій Онопрієнко, депутат Житомирської обласної ради, фракція ПП “Пропозиція”
Депутат Житомирської обласної ради від «Пропозиції», професійний військовий Валерій Онопрієнко прокоментував тему, яку обговорювали під час засідання ПРОпозиціонери Клубу, «Чи готові українські міста до життя в умовах ймовірного воєнного стану?»
Валерій Онопрієнко вважає, що війна у вигляді відкритого збройного конфлікту Росії невигідна, тож її ймовірність вкрай невелика. Хоча зовнішня політика України, яка вкрай не подобається Москві, все ж дає теоретичні шанси для початку конфлікту.
«Якщо гіпотетично уявити, що війна могла би бути, то варто пам’ятати, що тоді ми би воювали з ядерною державою. До ядерних атак ми абсолютно не готові. Щодо повітряних нальотів – тут також є багато питань. Тих бомбосховищ, які здатні їх витримувати, небагато. Проблема в тому, що значна їх частина в Житомирі, як, думаю, і в решті українських міст, після приватизації великих підприємств опинилась в приватних руках та утримувалась в неналежному для таких потреб стані. Тих, що є доступними, не так багато. Якщо говорити про підвали багатоквартирних будинків, то чи витримають вони бомбардування – теж велике питання. Наприклад, панельні багатоповерхівки в такому разі складаються як карткові будинки», – розповів депутат.
За словами пропозиціонера, влада Житомира зараз робить все можливе, щоб визначити і довести до людей адреси тих місць, які можна використовувати як бомбосховища. В основному – це підвали будинків. Наприкінці січня була створена спеціальна комісія, яка перевірила 210 таких місць, з них 30 були визнані непридатними.
Також в місті наприкінці січня було декілька повідомлень про замінування шкіл та дитячих садочків. Тож міська влада запропонувала усім, хто має вільний час, організуватись у спеціальні групи, які допомагатимуть у подібних критичних ситуаціях. Правоохоронці та вибухотехніки навчатимуть їх основних алгоритмів дій у разі отримання повідомлень про замінування об’єктів та заходів безпеки при виявленні підозрілих та вибухонебезпечних предметів. Окрім того, у місті підготують пункти безпечного тимчасового перебування, де діти зможуть дочекатися батьків у разі евакуації шкіл чи дитячих садків. Автобуси для перевезення дітей до цих пунктів надаватимуться упродовж години після отримання інформації про виникнення надзвичайної ситуації. На ініціативу міського голови Житомира та співзасновника партії «Пропозиція» Сергія Сухомлина вже зголосилось понад 500 таких волонтерів.
Маєте пропозиції?
Зустрічаємось кожного вівторка та четверга о 19.00 в голосовому чаті нашого Телеграм-каналу: https://t.me/propositioner
Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia