Житомир слідує світовим тенденціям, віддаючи більше простору для пішоходів – пропозиціонер Олександр Черняхович

Олександр Черняхович, депутат Житомирської міської ради, фракція ПП “Пропозиція”, радник міського голови

Депутат Житомирської міської ради від «Пропозиції», радник міського голови Житомира Олександр Черняхович прокоментував тему, яку обговорювали у ПРОпозиціонери Клубі, щодо того, хто головний в місті – пішохід чи водій.

Олександр Черняхович розповів, що Житомир робить все, щоб слідувати загальній світовій тенденції – створювати більше простору для пішоходів. Так більшість проєктів, які зараз впроваджуються в місті, вже передбачають безпечні зони для пішоходів, велодоріжки та зручні умови для пересування людей з інвалідністю.

«Ми не хочемо, щоб місто перетворювалось на зону заторів, особливо в центрі міста. Тому йдемо до того, щоб в центрі було менше транспорту та більш повільний безпечний рух. В ідеалі хотілося б прийти до того, щоб люди залишали транспорт на в’їзді до міста, а далі пересувались громадським транспортом, як це відбувається уже у багатьох містах Європи», – зазначив депутат.

Зараз в місті нові проєкти реконструкції доріг передбачають звуження смуг для автомобільного руху. Так, якщо раніше вони були 3,5-4 м завширшки, то тепер 2,7 м. Це сприятиме зменшенню швидкості руху, з’явиться місце для велодоріжок та безпечної пішохідної зони.

«Загалом Житомир під керівництвом міського голови і співзасновника партії «Пропозиція» Сергія Сухомлина багато зусиль вкладає у створення пішохідних зон. Передусім, у сквери, які реконструюються або створюються як в центрі, так і в спальних районах міста. У нас також є проєкт перетворення вулиці Лятошинського в середмісті на зону без авто. Автотранспорт туди буде заїжджати лише вранці для постачання продуктів у магазини та кав’ярні, які тут знаходяться.  Ця вулиця прилягає до центральної пішохідної вулиці міста – Михайлівської – і разом вони створять великий простір для відпочинку», – додав Олександр Черняхович.

Маєте пропозиції?

Зустрічаємось кожного вівторка та четверга о 19.00 в голосовому чаті нашого Телеграм-каналу: https://t.me/propositioner

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia